Igor Bilinskyi

Aktywnością fizyczną/ruchem zajmuję się już od 2001r.
Moją przygodę zaczynałem od sztuk walki, które mnie ukształtowały.
Uprawiałem różne sztuki walki: Boks, Muay Thai (w którym miałem przyjemność walczyć na różnych zawodach rangi krajowej i odnosić mniejsze lub większe sukcesy), BJJ, MMA, Krav Maga.

Chcąc zwiększyć swoją sprawność fizyczną zapisałem się siłownię, na której zacząłem zgłębiać tajniki treningu siłowo-kondycyjnego.

Wraz z pogłębianiem wiedzy i doświadczenia, które zdobyłem na wielu treningach, szkoleniach oraz warsztatach pojawiła się myśl, aby pomagać innym w budowaniu sprawności. W taki sposób z pasjonata zostałem trenerem personalnym, którym jestem od 2010r.

Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że konwencjonalne metody treningowe propagowane w środowisku fitness są niewystarczające, aby zbudować wszechstronnie sprawne ciało. Intuicja podpowiadała mi, że istnieje inne rozwiązanie polepszania zdolności fizycznych ciała.

Zmieniłem swój sposób postrzegania aktywności fizycznej, zrozumiałem, że sprawne ciało to coś więcej niż budowanie mięśni, spalanie tłuszczu i bezmyślne katowanie się na treningach propagowane w popularnych systemach treningowych. Prawdziwa sprawność to umiejętność fizycznego przystosowania się i sprostania warunkom, jakie stawia nam codzienne życie.

Zacząłem szukać sposobu, metody treningowej, która umożliwiłaby osiągnięcie interesującej mnie sprawności.

W trakcie poszukiwań natrafiłam na kanale YouTube na legendarny już filmik – „The Workout The World Forgot”, na którym widzimy wszechstronnie sprawnego człowiek, który biega, skacze, pływa, wspina się, podnosi i przenosi ciężkie przedmioty, rzuca i łapie, walczy.

Eureka! To jest to czego szukam! pomyślałem…

Zacząłem przeszukiwać internet chcąc dowiedzieć się kim jest ów człowiek ze wspomnianego nagrania oraz jaki system treningowy reprezentuje.

Okazało się, że bohaterem nagrania jest Erwan Le Corre, innowator i twórca metody wychowania fizycznego zwanej MovNat.

Przeczytałem wszelkie dostępne w tym czasie materiały odnośnie MovNat, obejrzałem wiele nagrań z ćwiczeniami tego systemu treningowego.

Oczywiście na tym nie poprzestałem…

W tym czasie cały czas dokształcałem się uczestnicząc w rozlicznych szkoleniach, eksperymentując z różnymi metodami treningowymi. Ciężko trenowałem, krok po kroku wprowadzałem moim podopiecznym nowe założenia treningowe, które budowały sprawniejsze i zdrowsze ciała. Budowałem doświadczenie i umiejętności, które zbliżały mnie do celu…

Wreszcie przyszedł czas spełnienia marzenia – uczestnictwo w szkoleniu MovNat uwieńczone nadaniem mi tytuł Certyfikowanego Trenera MovNat.

Zdałem sobie sprawę, że to wszystko co robiłem do tej pory zbliżało mnie do chwili obecnej, przygotowywało krok po kroku do drogi, którą obrałem i podążam do dziś.

MovNat okazał się dla mnie naturalną ewolucją.

Dziś trenuję i pracuję na wyższym poziomie świadomości.
Uczę moich podopiecznych ruchu naturalnego. Dzięki praktyce pomagam im w zbudowaniu sprawności, która pozwala efektywnie funkcjonować w życiu codzienny oraz odnosić osobiste sukcesy.

Moją misją jest podążanie drogą zgodnie z filozofią “Be strong to be helpful”, krzewienie kultury fizycznej wśród społeczeństwa, budowanie sprawności ludzi poprzez ruch naturalny, dzięki któremu polepszą zdrowie, kondycję i jakość życia.

Szkolenia :

 • Zawodowa Licencja Trenera Personalnego                                  Polskiego Związku Trenerów Personalnych
 • Certified Personal Trainer
 • Certified Functional Trainer
 • Certified Suspension Trainer
 • Certified Kettlebell Instructor
 • Certified Functional Movement Systems™ (FMS™)                             Expert Level 1 & Level 2
 • MovNat® Certified Trainer Level 1, Level 2, Level 3
 • POSE Method of Running & Oxygen Advantage
 • Certified Ground Force Method (GFM) Instructor Level 1
 • Elite Performance Institute Phase 1 & Phase 2
 • National Certificate in Strenght & Conditioning (NCSC)
 • Steve Maxwell Joint Mobility
 • Steve Maxwell Body Weight Training
 • Train Movement – Certified Movement Patterns Coach (CMPC) Level 1
 • Better Way Sport Performance – Długofalowy Rozwój Motoryczny        – Siła i Ocena Funkcjonalna
 • Allstar Athletics – Szybkość, Eksplozywność, Plyometria
 • Taśmy anatomiczne w ruchu                                                              Powięziowe aspekty pracy z ciałem
 • Żywienie i suplementacja

Chcesz ze mną trenować, ale nie możesz przyjechać?
Umów się na trening on-line!!!